Wednesday, August 17, 2016

OBAMA AMTEMBELEA MWANAE KAZINI NA KUMUUNGA MKONO KATIKA KAZI YAKE YA HOTELINI


13935091_1188610161203307_1554201974553629821_n
Obama visited where his younger daughter is working, he decided to support her in doing some of her duties.
What is your responsibility as a father? What kind of role are you playing in bringing your daughter to the right stage of life? Your wife alone can’t give her exactly what she wants because she is bound to meet a man like you in life. Contribute positively and help her in building a strong tomorrow. God bless all fathers and father to be

0 comments:

Post a Comment

TOA MAONI YAKO HAPA KUHUSU HABARI HII

ANGALIZO:TUNAOMBA UTUMIE LUGHA NZURI MAONI YENYE LUGHA CHAFU HAYATAKUBALIKA

Search This Blog

BLOGGER:LEWIS MBONDE


HOTLINE:+255658194194

Email:lewismbonde@gmail.com
Morogoro,Tanzania
Nakaribisha maoni yenu.Kama una habari pia
waweza kututumia kwenye email yetu hapo juu


Total Pageviews

WATCH LEWIS MBONDE TV ONLINE

BOOK NOW MAMA G CATERING WAPISHI BORA WA SHEREHE BUSINESS NO:0754 887265 0652 887267 0673 538583

Translate

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

FIND US ON FACEBOOK

TUNATEMBELEWA DUNIANI KOTE

HABARI ZILIZOSOMWA ZAIDI

Blog Archive

FLAG COUNTER

Flag Counter

BLOG ZA MARAFIKI

Powered by Blogger.